Lotul judeţului Suceava a obţinut performanţe bune la etapa naţională a Olimpiadei Naţionale de Chimie, care s-a desfăşurat în perioada 25 – 29 aprilie la Sibiu.
Rezultatele elevilor suceveni sunt următoarele:
> Petrescu Matei-George, clasa a XI-a, Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava (profesor îndrumător Ciobîcă Carmen-Gina) – menţiune MEC şi selectare în lotul lărgit al României;
> Caşvan David, clasa a VII-a, Şcoala Gimnazială „George Voevidca” Câmpulung Moldovenesc (profesor îndrumător Matei Mihai) – menţiune specială;
> Hudema Luca-Ioan, clasa a IX-a, Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava (profesor îndrumător Ciobîcă Carmen-Gina) – menţiune specială.
Lotul judeţului Suceava a fost coordonat de inspectorul şcolar pentru disciplina Chimie, prof. Constantin Tanasă. (N.B.)
























Comentarii