Trei elevi suceveni cu rezultate bune la Olimpiada Naţională de Chimie

Lotul judeţului Suceava a obţinut performanţe bune la etapa naţională a Olimpiadei Naţionale de Chimie, care s-a desfăşurat în perioada 25 – 29 aprilie la Sibiu.

Rezultatele elevilor suceveni sunt următoarele:

> Petrescu Matei-George, clasa a XI-a, Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava (profesor îndrumător Ciobîcă Carmen-Gina) – menţiune MEC şi selectare în lotul lărgit al României;

> Caşvan David, clasa a VII-a, Şcoala Gimnazială „George Voevidca” Câmpulung Moldovenesc (profesor îndrumător Matei Mihai) – menţiune specială;

> Hudema Luca-Ioan, clasa a IX-a, Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava (profesor îndrumător Ciobîcă Carmen-Gina) – menţiune specială.

Lotul judeţului Suceava a fost coordonat de inspectorul şcolar pentru disciplina Chimie, prof. Constantin Tanasă. (N.B.)

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI