Fotbal

Cetatea 1932 Suceava începe să-şi contureze lotul pentru sezonul viitor din Liga a II-a

Cetatea 1932 Suceava îşi conturează lotul pentru sezonul viitor din Liga a II-a după promovare. Formaţia suceveană s-a despărţit de jucătorii Vlad Antonio, Radu Ionel Ungurianu, David Feşteu şi Păunel Apetrei.

La capitolul confirmări se pare că Andrei Cerlincă şi-a prelungit contractul şi va continua la echipă.

Antrenorul Petre Grigoraş va păstra şi alţi componenţi ai lotului care a obţinut promovarea, iar negocierile pentru întăriri sunt în desfăşurare.

Se vehiculează câteva nume pentru transferuri, este vorba despre Cătălin Golofca, care a evoluat în sezonul trecut la Şoimii Gura Humorului, Vlad Cimbru, de la FC Bacău, Stejărel Vişinar, Alin Burdeţ, Matei Manolache. Ultimii trei au evoluat la Gloria Bistriţa.

Sunt şi doi ieşeni aflaţi în atenţia clubului sucevean, Ricardo Farcaş (25 de ani, împlineşte 26 în această lună), unul dintre oamenii de bază ai Politehnicii Iaşi în sezonul trecut, cu 27 de apariţii, şi Vlad Constantin Ilie (18 ani), fost internaţional U16, debutant în Liga I în decembrie 2023 într-un meci cu FCSB. În sezonul recent încheiat a fost împrumutat la Şoimii Gura Humorului.

Primul antrenament al Cetăţii Suceava este programat pentru azi, iar lotul ar putea fi completat cu noi transferuri în perioada următoare.

Comentariul dvs.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI