A murit actorul Patrick Muldoon, cunoscut din „Melrose Place”, „Salvaţi de clopoţel” şi „Infanteria stelară”

Actorul Patrick Muldoon, cunoscut pentru rolurile sale din „Zile din viaţa noastră”, „Melrose Place” sau „Infanteria stelară”, a decedat la vârsta de 57 de ani în urma unui infarct, informează agenţia EFE care citează site-ul TMZ.

Sora lui Patrick Muldoon, Shana Muldoon-Zappa, a declarat pentru TMZ că actorul s-a dus să facă duş, duminică dimineaţa, după ce a luat cafeaua cu partenera sa, în locuinţa lor din Beverly Hills. Deoarece actorul întârzia prea mult, partenera sa a mers să vadă ce se întâmpla şi l-a găsit inconştient pe podeaua băii, după cum a explicat sora lui.

Personalul medical de la serviciul de urgenţă a intervenit la domiciliul actorului şi a încercat să-l resusciteze, însă nu s-a mai putut face nimic pentru a-i salva viaţa, potrivit TMZ.

Patrick Muldoon şi-a început cariera de actor în timpul facultăţii, obţinând rolul lui Matt în serialul de comedie „Cine-i şeful?” („Who’s the Boss?”). După absolvire, el a interpretat rolul lui Jeffrey Hunter în serialul „Salvaţi de clopoţel” („Saved by the Bell”). Actorul, originar din Los Angeles, l-a interpretat pe Austin Reed în serialul „Zile din viaţa noastră” („Days of Our Lives”) între 1992 şi 1995, şi din nou între 2011 şi 2012. De asemenea, el a dat viaţă personajului Richard Hart în popularul serial „Melrose Place” timp de mai multe sezoane.

Pe lângă succesul repurtat în televiziune, Patrick Muldoon a fost cunoscut pentru rolurile sale de pe marile ecran. Printre acestea se numără rolul lui Zander Barcalow din „Infanteria stelară” („Starship Troopers”) din 1997. De asemenea, el a jucat în „Deadlock” (2021), „Vanquish” (2021), „Dakota” (2022), „Marlowe” (2022) şi „Murder at Hollow Creek” (2023)

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI