Cu maşina în gardul unei locuinţe

Patrula de poliţie din cadrul Poliţiei oraşului Vicovu de Sus, a fost sesizată duminică, în jurul orei 22:00, prin 112, cum că pe raza satului Falcău din comuna Brodina un autoturism a intrat în gardul unei locuinţe.

Lucrătorii de poliţie au identificat un autoturism Mercedes-Benz cu numărul de înmatriculare specific Italiei, având documentele ITP şi RCA valabile, autoturism ce prezenta avarii în partea din faţă, rezultate în urma acroşării gardului din tablă al unui imobil de pe strada Fabricii din satul Falcău, comuna Brodina.

Conducătorul auto a fost identificat: un bărbat de 48 de ani domiciliat în comuna Brodina, satul Falcău.

Întrucât avea halenă alcoolică, el a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultând 1,25 mg/l alcool pur în aerul expirat; apoi a fost condus la Spitalul Rădăuţi, unde, cu consimţământul său, i-au fost recoltate două probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.

După primirea buletinului de analiză toxicologică, în funcţie de rezultat, urma să se ia legătura cu procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Rădăuţi în vederea dispunerii măsurilor preventive.

În urma interogării bazelor de date s-a constatat că bărbatul nu deţine permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

Se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunilor „conducerea unui autovehicul sub influenţa alcoolului” şi „conducerea unui vehicul fără permis de conducere”. (N.B.)

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI