„Săptămâna legumelor şi fructelor donate”

> Elevi din Şcheia au donat fructe şi legume copiilor instituţionalizaţi din Casa de tip familial din localitate

Elevi din cadrul Şcolii Gimnaziale „Dimitrie Păcurariu” din Şcheia au colectat şi au donat fructe şi legume copiilor instituţionalizaţi de la Casa de tip familial din Şcheia.

Astfel, în cadrul activităţilor cuprinse în Strategia Naţională de Acţiune Comunitară, coordonată la nivel judeţean de inspectorul şcolar prof. Tatiana Vîntur, la Şcoala Gimnazială „Dimitrie Păcurariu” din Şcheia s-a desfăşurat, în perioada 31 octombrie – 4 noiembrie a.c., campania de sprijinire a copiilor din învăţământul de masă, denumită „Săptămâna legumelor şi fructelor donate”.

Elevii şi cadrele didactice au colectat şi au donat fructe şi legume copiilor instituţionalizaţi de la Casa de tip familial, din Şcheia.

Coordonatorul Strategiei Naţionale de Acţiune Comunitară al Şcolii Gimnaziale „Dimitrie Păcurariu” Şcheia, prof. Roxana Rotaru, a mulţumit părinţilor, elevilor, cadrelor didactice şi directorului, prof. Ioana Bahrincean, pentru „implicare şi generozitate”. (N.B.)

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI