PSD Suceava 2020

Lupte greco-romane

Locul III pentru echipa LPS Suceava în prima etapă a Campionatului Național pe echipe la cadeți

La finele săptămânii trecute, la București, a avut loc prima etapă a Campionatului Național de lupte greco-romane pe echipe pentru cadeți. Formația LPS Suceava a reușit să se claseze pe locul III la final, loc care, după cele patru etape care vor avea loc, i-ar permite să se califice la turneul final.
 

Sportivii suceveni pregătiți de antrenorii Valerică Gherasim și Andrei Bolohan au obținut următoarele rezultate: categoria 42 kg Ionuț Acostăchioaie locul III categoria 46 kg Vasile Dudău locul I Iulian Șopârlă locul III categoria 50 kg Daniel Crîșmariu locul I categoria 54 kg Andrei Apetre locul III categoria 58 kg Ștefan Mihuț locul II categoria 63 kg Cornel Mechetei locul X categoria 69 kg Costel Ieremie locul V categoria 76 kg Ioan Geană locul VI categoria 85 kg Ștefan Babei locul II categoria 100 kg Lorin Gavrilovici locul V Sorin Ifrim locul IX „Sportivii noștri au avut o comportare foarte bună la această competiție, dorința lor de a progresa fiind reflectată de rezultatele finale, echipa LPS Suceava clasându-se pe locul III. Seria din care și echipa noastră face parte este cea mai puternică din țară și sunt convins că odată cu calificarea noastră la turneul final putem să cucerim și o medalie. Trebuie să mulțumim conducerii LPS – CSȘ Palatul Copiilor Suceava, care ne-a ajutat pentru a face deplasarea la competiția găzduită de București și vrem să le răsplătim încrederea acordată prin performanțe”, a declarat antrenorul Andrei Bolohan. Următoarea etapă a Campionatului Național de lupte greco-romane pe echipe pentru cadeți va avea loc în perioada 5 – 6 iunie la Botoșani.

Print Friendly, PDF & Email

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

Sumarul ediţiei: