Un sucevean a murit în timp ce hrănea porumbeii din apropierea blocului

Un sucevean a murit, luni, în parcarea din apropierea blocului în care locuieşte, după ce a ieşit să hrănească porumbeii.

Poliţia Suceava a fost sesizată luni dimineaţa că, pe o alee din faţa Şcolii nr. 9, o persoană este căzută.

Bărbatul fusese găsit între autoturismele parcate acolo, în poziţia culcat, cu faţa în zăpadă, fără a prezenta semne vitale.

La faţa locului s-a deplasat un echipaj de ambulanţă care a efectuat manevre de resuscitare a persoanei identificate pe sol. Din cauză că aceasta nu prezenta semne vitale, a fost preluată şi a transportată la UPU Suceava.

Personalul medical din cadrul Spitalului Judeţean Suceava a precizat că bărbatul a fost identificat în stop cardio-respirator, nu a răspuns manevrelor de resuscitare, fiind declarat decedat.

Poliţiştii au stabilit că bărbatul decedat este un sucevean de 72 de ani, care locuia într-un bloc de pe strada Slătioarei.

Soţia lui a făcut cunoscut că bărbatul era cunoscut cu boli cardiace. Luni dimineaţa, el coborâse în apropierea blocului unde domiciliază, pentru a hrăni porumbeii, aşa cum făcea de multă vreme… (N.B.)

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI