Fotbal, Liga a III-a

Foresta Suceava s-a întors cu un punct de pe terenul celor de la Sporting Lieşti

Într-un meci din etapa a VIII-a a seriei I, Sporting Lieşti – Foresta Suceava 0-0

În etapa a VIII-a a Seriei I a Ligii a III-a de fotbal, Foresta Suceava a evoluat, la finele săptămânii precedente, pe terenul celor de la Sporting Lieşti. La finele a 90 de minute de luptă, scorul a fost egal 0-0.

În aceeaşi etapă a VIII-a, Bucovina Rădăuţi s-a impus pe terenul formaţiei Sănătatea Darabani cu scorul de 1-0. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Andrei Cerlincă în minutul 46. Cea de-a treia reprezentantă a judeţului Suceava în eşalonul al treilea, Şomuz Fălticeni, a pierdut la limită, scor 1-2 pe terenul grupării Ştiinţa Miroslava. Fălticenenii au condus la pauză cu 1-0 prin golul marcat de Robert Baltariu, ieşenii revenind în partea secundă cu reuşitele lui Iovu şi Marin.

În etapa a IX-a, Foresta Suceava va primi vizita liderului Oţelul Galaţi, Bucovina Rădăuţi va juca acasă cu Ceahlăul Piatra Neamţ, iar Şomuz Fălticeni va evolua pe teren propriu cu CSM Paşcani.