Gh. Acatrinei nu își dă demisia de la șefia PRM Suceava

Președintele Organizației Județene a PRM Suceava, Gheorghe Acatrinei, a declarat, într-o conferință de presă, că nu își va da demisia din funcția de lider județean al formațiunii conduse la centru de Corneliu Vadim Tudor. „Sunt mulți dintre cei care își lungesc gâtul peste bară și care vor să ajungă la conducere.
 

Îndreptățiți ar putea fi cei care, într-adevăr, au abilități în acest sens, și nu toți șobolanii care, peste noapte, pretind asemenea calități, politice organizatorice sau competențe profesionale”, a precizat dl Acatrinei, adăugând că 500 de delegați din județ l au consfințit în funcția de președinte. În județul Suceava, PRM a luat mai puțin de 4 sută din votul electoratului, sub media pe țară. „În viața mea, nu am manifestat niciodată tendința de lua locul cuiva. În momentul în care va apărea unul care să îmi depășească calitățile, mă voi da singur deoparte”, a precizat președintele PRM Suceava, Gheorghe Acatrinei.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI