Fraudele vor fi monitorizate

Președintele PSD Suceava, dl Gavril Mîrza, a anunțat, joi, că social-democrații suceveni sunt pregătiți să contracareze eventuale fraude la alegerile europarlamentare. Dl Mîrza a spus, într-o conferință de presă, că are informații că se pregătește fraudarea alegerilor de către „portocalii” și că, în consecință, PSD Suceava a luat toate măsurile pentru contracararea fenomenului.
 

El a arătat că membri PSD din secțiile de votare vor avea camere foto, ori la telefoanele mobile ori aparate de fotografiat, pentru a-i fotografia pe cei care votează pe listele suplimentare. „Când vor veni traseiștii vor fi fotografiați”, a spus președintele PSD Suceava. El a menționat că, în județ, au fost organizate patru echipaje cu autoturisme și aparatură de filmat și fotografiat ca „toate autocarele electorale” să fie filmate. „Toate autocarele electorale vor fi fotografiate și filmate, să avem probe evidente în situația când se înregistrează fraude”, a spus dl Mîrza. El a mai menționat că are sentimentul că se pregătește ceva în ziua alegerilor de „portocalii” arătând că aceștia „cară camioane de materiale electorale”.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI