În lumina reflectoarelor și a focului prea scump

Deputatul PSD de Suceava Eugen Bejinariu a apreciat că ministrul agriculturii, dl Gheorghe Flutur, se comportă ca un actor de la Hollywood, regizându-și foarte bine ieșirile mediatice, dar că se pre-ocupă mai puțin de problemele legate de dezvoltarea rurală. Domnia sa a spus, într-o conferință de presă, că ministrul Flutur este preocupat de imaginea sa mai mult decât de respectarea promisiunilor făcute în campania electorală. „Cred că trăiește ca un actor de la Hollywood, numai în lumina reflectoarelor. Își re-gizează foarte bine ieșirile mediatice, de la dansul alături de ministrul agriculturii din Olanda, până la nășitul vițelei Europa”, a spus dl Bejinariu.
 

Deputatul PSD a mai spus că, recent, ministrul agriculturii a reinventat Programul „Fermierul”, program conceput și început din anul 2003, în perioada guvernării PSD, când au fost date în folosință, în special în județul Suceava, numeroase ferme moderne realizate cu sprijinul guvernului din acea perioadă. El a adăugat că, poate, în cele din urmă, ministrul agriculturii își va găsi mai mult timp pentru lucruri mai pragmatice, cum ar fi rezolvarea problemei lemnelor de foc pentru populație. „Foarte multă lume se plânge de acest lucru. Pentru iarnă oamenii au nevoie de aproximativ 6-7 metri cubi de lemn, însă nu reușesc să-l cumpere, pentru că prețurile sunt foarte mari. Un metru cub de lemn se cumpără cu până la 1,2 milioane de lei, preț foarte mare pentru unii. Din acest motiv, mulți sunt nevoiți să folosească cocenii de porumb pentru a se încălzi”, a precizat dl Bejinariu.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI