Sâmbătă, 27 iunie a.c., cu începere de la ora 13:00, pe stadionul Unirea, echipa de rugbi CSM Bucovina Suceava va întâlni, pe teren propriu, formaţia CS Politehnica Iaşi, într-un meci contând în etapa a VII-a a sezonului competiţional 2026 din cadrul Diviziei Naţionale de Seniori, al doilea eşalon rugbistic al ţării.
„Îi aşteptăm pe toţi iubitorii rugbiului la această partidă de pe teren propriu. Ţin să mulţumesc, ca de fiecare dată, sponsorilor care ne sunt alături, în primul rând Primăria şi Consiliul Local Suceava şi Consiliul Judeţean Suceava” ne-a transmis antrenorul Marcel Creţuleac.
Deşi meciurile de acasă sunt jucate, majoritatea, de la orele 11:00, partida de sâmbătă a fost decalată, deoarece ieşenii vin chiar în ziua meciului.





























Comentarii