Handbal masculin, Campionatul European Universitar

Echipa Universităţii „Ştefan cel Mare” din Suceava se va lupta pentru medalia de bronz

> În semifinale, USV Suceava a pierdut cu 25-28 în faţa echipei Universităţii Aix-Marseille

Deţinătoarea titlului european universitar la handbal masculin, echipa Universităţii „Ştefan cel Mare” din Suceava, a pierdut partida din semifinale contra formaţiei Universităţii Aix-Marseille. La capătul unei partide în care a condus timp de aproape 50 de minute, echipa pregătită de Adrian Chiruţ şi Iulian Andrei s-a „pierdut” pe final când de la scorul de 23-23 a încasat cinci goluri consecutive.

Echipa USV Suceava a condus la finele primei reprize cu scorul de 13-12, pentru ca în minutul 45 tot ea să fie în avantaj cu două goluri, 22-20. Timp de opt minute sucevenii s-au „rătăcit” pur şi simplu şi au primit cinci goluri din partea francezilor şi nu au mai putut reveni pe final de la 28-23, decât la 28-25

USV Suceava: Cr.Tcaciuc, Bobeică – Tîrzioru (6), Burlacu (5), Costea (5), Tofănel, Polocoşer (3), Olariu (3), Baican (2), Petrea (1), Sandu Mihai.

În finale, pentru medalia de bronz echipa Universităţii „Ştefan cel Mare” va întâlni din nou formaţia Universităţii din Barcelona pe care a mai învins-o în faza grupelor cu 28-23.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI