Beat „lemn”, un bărbat a „ras” cu maşina cinci autoturisme parcate pe o stradă din Fălticeni

Un bărbat de 32 de ani, din comuna Hârtop, s-a îmbătat în noaptea de duminică spre luni şi a comis-o.

În jurul orei 3.10, în timp ce conducea autoturismul în această stare, pe str. Armatei din municipiul Fălticeni, nu a adaptat viteza într-o curbă, a pierdut controlul maşinii şi a acroşat nu mai puţin de cinci autoturisme parcate pe partea dreaptă a drumului.

Nu au rezultat victime, dar individul va resimţi la buzunar plata pentru remedierea avariilor la maşinile „rase”.

Poliţiştii prezenţi la faţa locului au sesizat starea euforică a bărbatului, pe care l-au testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,85 mg/l alcool pur în aerul expirat; după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.

În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii „conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe”.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI