Ioan Bălan a renunţat la preşedinţia Organizaţiei Municipale PNL Suceava

> Ion Lungu va prelua interimar funcţia

Deputatul PNL Ioan Bălan a renunţat, miercuri seara, la funcţia de preşedinte al Organizaţiei Municipale PNL Suceava, în condiţiile în care Ion Lungu a fost desemnat candidat al formaţiunii la funcţia de primar, potrivit unor surse din partid.

Lungu va prelua interimar conducerea organizaţiei şi va stabili şi lista de consilieri locali cu care va candida formaţiunea în alegerile locale.

Potrivit surselor citate, Ioan Bălan a prezentat echipei municipale noua situaţie intervenită şi transmiţându-i să rămână unită, aşa cum a acţionat în timpul preşedinţiei sale.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI