Fotbal în sală

A doua ediţie a Campionatului Judeţean de Futsal, gata de start

futsal suceava 25 ianÎn perioada februarie-martie 2016, Asociaţia Judeţeană de Fotbal Suceava va organiza cea de-a doua ediţie a Campionatului Judeţean de Futsal. La această ediţie şi-au anunţat participarea 20 echipe, 8 de Liga a IV-a şi 12 de Liga a V-a. Reprezentantele eşalonului patru sunt Şomuz Preuteşti, Rapid II Siret, Viitorul Liteni, Viitorul Vereşti, Recolta Fântânele, CS Gura Humorului, Ştiinţa Vicovu de Sus şi Progresul Frătăuţii Noi. Formaţiile de Ligă a V-a sunt: Pleşul Râşca, Viitorul Adâncata, Ştiinţa Mitoc, Silva Udeşti, Internaţional Salcea, Balada Ciprian Porumbescu, Releul Mihoveni, Sporting Poieni Solca, Foresta Moldoviţa, Unirea Horodnic, Avântul Volovăţ şi Locomotiva Dorneşti.

În prima fază a competiţiei, cele 20 de echipe vor fi împărţite în patru grupe de câte cinci, primele două clasate urmând să se califice la turneul final care va avea loc la începutul lunii martie în sala LPS Suceava. Primul turneu va avea loc în 6 februarie la Gura Humorului, cel de-al doilea în 14 februarie la Milişăuţi, al treilea în 21 februarie la Bosanci, iar al patrulea în 27 februarie la Vicovu de Sus.

Meciurile se vor desfăşura pe parcursul a două reprize a câte 15 minute fiecare. Echipele sunt formate din patru jucători de câmp şi un portar, fiecare grupare putând să aibă un lot de 20 de persoane, 18 jucători, un antrenor şi un delegat.

Pentru a putea participa la Campionatul Judeţean de Futsal, fiecare jucător trebuie să deţină viza de legitimare pentru 2015. Plata arbitrilor, a observatorilor şi a asistenţei medicale revine în sarcina echipelor participante.

Turneul I – 6 februarie Gura Humorului

Echipe participante: 1. CS Gura Humorului 2. AS Ciprian Porumbescu 3. ACS Şomuzul Preuteşti 4. AS Pleşul Râşca 5. ACS Foresta Moldoviţa 1947

Programul de joc:

10.00-10.30: AS Ciprian Porumbescu – ACS Foresta Moldoviţa 1947

10.40-11.10: ACS Şomuzul Preuteşti – AS Pleşul Râşca

11.20-11.50: CS Gura Humorului – AS Ciprian Porumbescu

12.00-12.30: ACS Foresta Moldoviţa 1947 – ACS Şomuzul Preuteşti

12.40-13.10: AS Pleşul Râşca – ACS Foresta Moldoviţa 1947

13.20-13.50: ACS Şomuzul Preuteşti – CS Gura Humorului

14.00-14.30: AS Ciprian Porumbescu – ACS Şomuzul Preuteşti

14.40-15.10: CS Gura Humorului – AS Pleşul Râşca

15.20-15.50: ACS Foresta Moldoviţa 1947 – CS Gura Humorului

16.00-16.30: As Pleşul Râşca – AS Ciprian Porumbescu

Primele două echipe se califică la turneul final.

Turneul II – 14 februarie Milişăuţi

Echipe participante: 1. AS Releul Mihoveni 2. ACS Rapid II Siret 3. AS Sporting Poieni Solca 4. AS Viitorul Adâncata 5. AS Ştiinţa Mitoc

Programul de joc:

10.00-10.30: ACS Rapid II Siret – AS Ştiinţa Mitoc

10.40-11.10: AS Sporting Poieni Solca – AS Viitorul Adâncata

11.20-11.50: AS Releul Mihoveni – ACS Rapid II Siret

12.00-12.30: AS Ştiinţa Mitoc – AS Sporting Poieni Solca

12.40-13.10: AS Viitorul Adâncata – AS Ştiinţa Mitoc

13.20-13.50: AS Sporting Poieni Solca – AS Releul Mihoveni

14.00-14.30: ACS Rapid II Siret – AS Sporting Poieni Solca

14.40-15.10: AS Releul Mihoveni – AS Viitorul Adâncata

15.20-15.50: AS Ştiinţa Mitoc – AS Releul Mihoveni

16.00-16.30: AS Viitorul Adâncata – ACS Rapid II Siret

Primele două echipe se califică la turneul final.

Turneul III – 21 februarie Bosanci

Echipe participante: 1. CSO Viitorul Liteni 2. AS Viitorul Vereşti 3. AS Recolta Fântânele 4. AS Silva Udeşti 5. AS Internaţional Salcea

Programul de Joc:

10.00-10.30: AS Viitorul Vereşti – AS Internaţional Salcea

10.40-11.10: AS Recolta Fântânele – AS Silva Udeşti

11.20-11.50: CSO Viitorul Liteni – AS Viitorul Vereşti

12.00-12.30: AS Internaţional Salcea – AS Recolta Fântânele

12.40-13.10: AS Silva Udeşti – AS Internaţional Salcea

13.20-13.50: AS Recolta Fântânele – CSO Viitorul Liteni

14.00-14.30: AS Viitorul Vereşti – AS Recolta Fântânele

14.40-15.10: CSO Viitorul Liteni – AS Silva Udeşti

15.20-15.50: AS Internaţional Salcea – CSO Viitorul Liteni 1

16.00-16.30: As Silva Udeşti – As Viitorul Vereşti

Primele două echipe se califică la turneul final.

Turneul IV – 27 februarie Vicovu de Sus

Echipe participante: 1. AS Unirea Horodnic 2. AS Avântul Volovăţ 3. AS Locomotiva Dorneşti 4. ACS Ştiinţa Vicovu de Sus 5. AS Progresul Frătăuţii Vechi

Programul de Joc:

10.00-10.30: AS Avântul Volovăţ – AS Progresul Frătăuţii Vechi

10.40-11.10: AS Locomotiva Dorneşti – ACS Ştiinţa Vicovu de Sus

11.20-11.50: AS Unirea Horodnic – AS Avântul Volovăţ

12.00-12.30: AS Progresul Frătăuţii Vechi – AS Locomotiva Dorneşti

12.40-13.10: ACS Ştiinţa Vicovu de Sus – AS Progresul Frătăuţii Vechi

13.20-13.50: AS Locomotiva Dorneşti – AS Unirea Horodnic

14.00-14.30: AS Avântul Volovăţ – AS Locomotiva Dorneşti

14.40-15.10: AS Unirea Horodnic – ACS Ştiinţa Vicovu de Sus

15.20-15.50: AS Progresul Frătăuţii Vechi – AS Unirea Horodnic

16.00-16.30: ACS Ştiinţa Vicovu de Sus – AS Avântul Volovăţ

Primele două echipe se califică la turneul final.

Turneul final va avea loc în luna martie în sala LPS Suceava.

Print Friendly, PDF & Email

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

Sumarul ediţiei: