În partida cu CS Baloteşti

Bucovina Pojorâta a fost lipsită de şansă şi a pierdut la limită

> Într-un meci din etapa a VI-a a Seriei I, CS Baloteşti – Bucovina Pojorâta 1-0

În cadrul etapei a VI-a a Seriei I a Ligii a II-a de fotbal, Bucovina Pojorâta a evoluat pe terenul formaţiei CS Baloteşti. La capătul unui meci în care au ratat ocaziile majore, bucovinenii au pierdut cu 1-0, golul gazdelor valorificând singura oportunitate avută în primele 80 de minute. Pe final de meci, oaspeţii s-au aruncat în atac, dar nu au avut luciditate şi pe contre, cei de la Baloteşti au scăpat spre poarta bucovinenilor, doi jucători, Prudeanu şi Pădurariu fiind eliminaţi în ultimele minute după faulturi în situaţii de ultim apărător. Meciul din etapa a VI-a dintre CS Baloteşti şi Bucovina Pojorâta a fost primul din acest sezon competiţional în care oaspeţii nu au marcat. În etapa a VII-a, Bucovina Pojorâta va primi miercuri, 7 octombrie, vizita echipei Farul Constanţa.