La Olimpiada Internaţională de Limba şi Literatura Polonă de la Varşovia

Judeţul Suceava are trei reprezentante

Olimpiada internaţională de Limba şi Literatura Polonă va avea loc la Varşovia, în perioada 12-17 aprilie 2015, judeţul Suceava fiind reprezentat de elevele Lucica Kozminciuc, clasa a XII-a la Colegiul „Alexandru cel Bun” din Gura Humorului, Bernadeta Balac, clasa a XI-a, de la acelaşi colegiu, şi Monica Balac, clasa a XI-a la CN „Petru Rareş” din Suceava.

Eleva Monica Balac a avut cel mai mare punctaj la etapa naţională a acestei olimpiade, desfăşurată la Suceava, la sfârşitul lunii martie, şi a fost distinsă cu premiul de excelenţă.

La etapa naţională elevii suceveni participanţi la categoria „gimnaziu” au obţinut 2 premii I, 2 premii II, 3 premii III şi două menţiuni, iar elevii de la categoria „liceu” – 4 premii I, 3 premii II şi un premiu III.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI