Ioan Stan a spus, într-o conferință de presă, că primarul municipiului Fălticeni a ordonat Poliției Comunitare din localitate să distribuie pliante în care este prezentată activitatea pe care a avut-o în acest mandat. „A reușit să facă un pliant după patru ani de activitate și îl distribuie prin intermediul Poliției Comu-nitare”, a precizat deputatul Stan. El a explicat că Tofan a cerut polițiștilor comunitari să distribuie în cutiile poștale pliante care conțin informații privind activitatea administrativă pe care primarul a avut-o în acest mandat. Surse din cadrul PSD ne-au declarat că aceste pliante ar fi fost plătite din bani publici, primarul insistând că pliantul nu re-prezintă o modalitate de a-și face campanie, ci este un simplu gest de informare a populației cu privire la activitatea pe care a depus-o în actualul mandat. Vasile Tofan, fost vicepreședinte al PNL Suceava, a anunțat că va candida pentru un nou mandat din partea PD-L. Reamintim că în urmă cu aproximativ 4 ani, Tofan a demisionat din funcția de primar, la câteva luni după ce fusese ales ca edil-șef, acuzând lipsa de perspectivă financiară a Primăriei Fălticeni. La acea vreme, liberalii au reușit, prin manevre notariale, să facă în așa fel încât demisia primarului să nu poată fi luată în calcul, deși ea ajunsese pe biroul prefectului județului Suceava.
S-a întors roata...
Ioan Stan, deputat PSD de Suceava, l-a acuzat, vineri, pe primarul municipiului Fălticeni, Vasile Tofan (actualmente candidat din partea PD-L la funcția de primar), că se folosește de instituțiile publice și de oamenii aflați în subordinea sa pentru a-și face campanie electorală.
Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!



























Comentarii