Nocturnă pe terenul din Arbore !

În premieră pe plan județean, joi, 21 iunie, în localitatea Arbore, începând cu ora 21.45 (!!), s-a jucat meciul dintre Viitorul Arbore – Rapid CFR Suceava.
 

Partida a fost organizată pentru a inaugura instalația de nocturnă cu care a fost dotat stadionul din frumoasa localitate bucovineană Arbore, o zonă care a trecut cu fruntea sus peste greutățile înregistrate în timpul inundațiilor. Echipa de fotbal este susținută de un mare număr de iubitori ai sportului cu balonul rotund din localitate, stadionul fiind locul unde se întâlnesc duminică de duminică microbiștii. „Vinovații” pentru acest succes, unicat pe plan județean, se pare că sunt primarul localității, Gheorghe Tiron, și oamenii de fotbal, Ion și Dumitru Prichici, cei care finanțează și echipa de Liga a IV-a, Viitorul Arbore.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI