DRDP Iaşi a început lucrări de întreţinere a părţii carosabile pe mai multe sectoare de drumuri naţionale din zona Moldovei, inclusiv al variantei de ocolire Suceava. Lucrările fac parte din programul de întreţinere pe timp de vară al DRDP Iaşi.
Lucrările de întreţinere se fac conform programului propus şi în limitele de cheltuieli aprobate la nivel guvernamental, a transmis DRDP Iaşi.
Cu această ocazie, DRDP Iaşi face apel la înţelegere din partea conducătorilor auto pentru disconfortul temporar produs, cu recomandarea de a circula cu atenţie şi cu respectarea semnalizării în zonele de intervenţie ale drumarilor.
Reamintim că preşedintele CJ Suceava, Gheorghe Şoldan, a anunţat că lucrările de reparaţii se fac pe tronsonul cuprins între sensul giratoriu de la ieşirea spre Gura Humorului şi ieşirea spre Fălticeni, urmând ca pe o lungime de aproximativ 8 kilometri, să fie turnat un nou covor asfaltic. Lucrările vor fi executate în intervalul 18:00 – 6:00, pe timp de noapte, tocmai pentru a nu afecta circulaţia rutieră în orele de vârf. (N.B.)


























Comentarii