Rădăuţi

Un pieton şi un şofer care circula regulamentar, răniţi din cauza unei tinere care nu a acordat prioritate de trecere

Un accident rutier s-a produs la Rădăuţi joi, 28 octombrie, în urma căruia au fost rănite două persoane.

Astfel, potrivit IPJ Suceava, accidentul s-a produs la intersecţia străzilor Daciei şi Aron Pumnul: o localnică de 21 ani a intrat în coliziune, cu autoturismul condus regulamentar pe drumul cu prioritate, cu un localnic de 47 de ani. Din impact, autoturismul condus de bărbatul de 47 de ani s-a răsturnat pe partea carosabilă, iar în acele momente, a acroşat un localnic de 62 de ani, care se deplasa, în calitate de pieton, pe trotuar.

Din accident a rezultat rănirea conducătorului auto de 47 de ani şi a pietonului de 62 de ani. Ei au fost transportaţi cu ambulanţa la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Conducătorii auto au fost testaţi de poliţişti cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

În cauză s-a întocmit un dosar penal ce va fi soluţionat procedural. (N.B.)

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI