Viceprimarul Lucian Harşovschi:

Se reabilitează strada Biruinţei

> Pe strada Gheorghe Doja se toarnă un nou covor asfaltic

Viceprimarul Lucian Harşovschi a anunţat, joi, că se continuă lucrările de asfaltare şi reabilitare a străzilor din municipiul Suceava.

El a arătat că dacă anul trecut s-a refăcut strada Aron Pumnul, în prezent se reabilitează în totalitate strada Biruinţei.

Potrivit viceprimarului, pe strada Biruinţei se refac trotuarele, canalele, geigerele, răsuflătorile de gaz se ridică, se schimbă bordurile şi se va

turna un nou strat de asfalt.

El a mai informat că un proprietar din zonă a întârziat lucrările, deoarece pretindea că o porţiune mare din calea de rulare îi aparţine. Dar după o discuţie purtată la faţa locului s-a deblocat situaţia, iar lucrarea merge înainte.

Lucian Harşovschi a precizat că, în aceeaşi zonă, se reabilitează, turnându-se un nou covor asfaltic (BAD 16), o porţiune de 6600 mp din strada Gheorghe Doja. (N.B.)

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI