Rapid Suceava a câștigat și amicalul cu Aerostar Bacău

Rapid Suceava a jucat ieri, pe Stadionul „Areni”, un nou meci de pregătire, de această dată în compania echipei Aerostar Bacău.

Partida a fost dinamică, aprig disputată și cu multe ocazii de gol, mai ales în prima repriză. Deși au avut inițiativa în marea majoritate a primei părți a jocului, jucătorii pregătiți de Ovidiu Murariu, ajutat de Bogdan Tudoreanu și Ion Buzoianu, au ratat o mulțime de situații bune de a înscrie. S-a marcat o singură dată, mingea centrată de Semeghin și apoi recentrată de Mircea Negru intrând în plasa porții băcăuane în urma unei intervenții a lui Șuleru. Deși a fost doar 1-0 la pauză, jocul formației Rapid Suceava a fost unul mult mai elaborat, acțiunile coordonate în principal de Semeghin și Daniel Bălan fiind de fiecare dată un pericol pentru poarta adversă. În repriza a doua s-au mai marcat două goluri, Mircea Negru, din 11 metri, iar băcăuanii punctând în urma unui corner. Azi, de la ora 11.00, la Gura Humorului, Rapid Suceava va întâlni echipa FC Botoșani. Rapid Suceava: Pascal – D. Bălan, I. Plămadă, Velescu, Semeghin – Fl. Plămadă, Stănescu, Duman, Arotăriței – Șuleru, Negru. Au mai jucat: Golofca, Moldovan, Hrimiuc, Sava, Movileanu, Sabie.