Edilul-șef crede că, în acest mod, comunitatea își poate arăta respectul față de respectivele cupluri, jumătate de veac de ani de conviețuire reprezentând un exemplu pozitiv și demn de urmat. „Este un gest de demnitate și un exemplu pentru generații-le care vin din urmă, un act de recunoștință pentru cei care au fost devotați familiei și comunității, timp de ju-mătate de secol”, a precizat dl Lungu. Domnia sa a declarat că, la finele anului, cuplurile de aur vor fi omagiate într-o seară organizată special, doar pentru ele.
În preajma Floriilor, la Primăria Suceava
Cuplurile din municipiul Suceava care au împlinit 50 de ani căsnicie vor celebrate în sâmbăta dinaintea Floriilor, în cadrul unei manifestări orga-nizate de primărie. Primarul Ion Lungu a declarat că mo-mentul organizat la Casa Că-sătoriilor va fi marcat de în-mânarea certificatelor „Nunta de aur” și de o masă festivă. Până de Sfintele Sărbători de Paști, potrivit unei HCL, cele aproape 70 de cupluri vor pri-mi și un premiu de 2 milioane lei fiecare.
Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!




























Comentarii