Fotbal

Şoimii Gura Humorului va juca cu SC Popeşti Leordeni în semifinala barajului de promovare în Liga a II-a

Şoimii Gura Humorului şi-a aflat adversarul pe care îl va avea de înfruntat în semifinala barajului de promovare în Liga a II-a.

Potrivit tragerii la sorţi care a avut loc la începutul acestei săptămâni, la Casa Fotbalului, humorenii vor avea ca adversar formaţia SC Popeşti Leordeni.

Adversarii humorenilor vor fi gazda meciului, iar învingătoarea din această partidă va fi gazda finalei în care va veni câştigătoarea celei de a doua semifinale, în care se vor întâlni Minerul Lupeni şi Unirea Alba Iulia.

Trebuie precizat că turneul de promovare se va disputa în sistem semifinale-finală, într-o singură manşă.

Semifinalele vor avea loc în ziua de 30 mai, într-o singură manşă, iar finala pe 6 iunie, ora de start a meciurilor urmând a fi 17:30.

Câştigătoarea finalei va fi cea de-a cincea echipă promovată în sezonul viitor al Ligii a II-a, alături Cetatea Suceava (S1), CSL Ştefăneştii de Jos (S2), SCM Râmnicu Vâlcea (S3) şi Ştiinţa Poli Timişoara (S4).

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI