Cu ocazia Zilei Universităţii „Ştefan cel Mare” din Suceava, joi, 7 martie 2019, ora 11, la Biblioteca USV, corp E, et. I, va avea loc întâlnirea cu scriitoarea, traducătoarea şi jurnalista din Republica Moldova, Irina Nechit. Potrivit reprezentanţilor USV, evenimentul face parte din cadrul manifestărilor „Omul şi Cartea”.
Colectivul Bibliotecii USV îi invită pe toţi cei care doresc să o cunoască pe poeta din generaţia postmodernă Irina Nechit, la o întâlnire cu poezia şi muzica din Basarabia. Grupul de Iniţiativă al Românilor din Basarabia – GIRB, condus de Aliona Gumeniţă (FLSC) contribuie la realizarea manifestării.
Tineri poeţi ai universităţii sucevene vor citi din versurile lor – Ana Maria Antonesei şi Georgiana Obadă (FLSC).



























Comentarii