Canotaj, Cupa României

Rezultate foarte bune ale sportivilor de la CSM Suceava

Canotorii de la CSM Suceava au concurat cu rezultate foarte bune la Cupa României pentru Juniori I de la Iaşi. Sportivii antrenaţi de Ioan Despa au cucerit cinci medalii de aur, trei de argint şi alte două de bronz.

Astfel, locul I au obţinut Valentina Costiea, la simplu feminin; Teodora Mironescu, Perla Elena Grasu, la dublu vâsle feminin; Teodora Mironescu, Perla Elena Grasu, la dublu rame feminin; Constantin Tricolici, Cristian Pascari, Răzvan Marin, Andrei David, la patru vâsle masculin; Cristian Pascari, Constantin Tricolici, Sebastian Lupu, Răzvan Marin, la patru rame masculin.

Pe cel de-al doilea loc pe podium s-au situat Sonia Trisciuc, Anastasia Nechita, la dublu vâsle feminin; Sonia Trisciuc, Valentina Costiea, la dublu rame feminin; Sebastian Lupu, la simplu masculin.

Locul al III-lea a fost obţinut de Anastasia Nechita, Denisa Abutnăriţei, la dublu rame feminin; Valentin Popa, Giovanni Bobric, Albert Bobric, Teofan Break, la patru vâsle masculin.

„Îi felicit pentru sportivii noştri şi mulţumim pentru sprijin Primăriei şi Consiliului Local Suceava”, a declarat antrenorul Ioan Despa.

Comentariul dvs.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI