Canotorii de la CSM Suceava au concurat cu rezultate foarte bune la Cupa României pentru Juniori I de la Iaşi. Sportivii antrenaţi de Ioan Despa au cucerit cinci medalii de aur, trei de argint şi alte două de bronz.
Astfel, locul I au obţinut Valentina Costiea, la simplu feminin; Teodora Mironescu, Perla Elena Grasu, la dublu vâsle feminin; Teodora Mironescu, Perla Elena Grasu, la dublu rame feminin; Constantin Tricolici, Cristian Pascari, Răzvan Marin, Andrei David, la patru vâsle masculin; Cristian Pascari, Constantin Tricolici, Sebastian Lupu, Răzvan Marin, la patru rame masculin.
Pe cel de-al doilea loc pe podium s-au situat Sonia Trisciuc, Anastasia Nechita, la dublu vâsle feminin; Sonia Trisciuc, Valentina Costiea, la dublu rame feminin; Sebastian Lupu, la simplu masculin.
Locul al III-lea a fost obţinut de Anastasia Nechita, Denisa Abutnăriţei, la dublu rame feminin; Valentin Popa, Giovanni Bobric, Albert Bobric, Teofan Break, la patru vâsle masculin.
„Îi felicit pentru sportivii noştri şi mulţumim pentru sprijin Primăriei şi Consiliului Local Suceava”, a declarat antrenorul Ioan Despa.




























Comentarii