Cetatea Suceava pregăteşte o restructurare amplă a lotului pentru debutul în Liga a II-a.
„Vor veni jucători în probe, iar o parte dintre actualii fotbalişti vor pleca. Obiectivul nu este doar menţinerea în Liga a II-a, ci construirea unei echipe competitive. Clubul doreşte să impună o cultură bazată pe muncă, disciplină şi spirit de luptă. Stabilitatea financiară oferită de investitori este considerată un avantaj important pentru viitor”, a declarat antrenorul Petre Grigoraş.
Printre transferurile realizate până acum se numără Cătălin Golofca (mijlocaş ofensiv), de la Şoimii Gura Humorului, Vlad Cimbru (fundaş central), de la FC Bacău, Stejărel Vişinar, Alin Burdeţ şi Matei Manolache, de la Gloria Bistriţa, Kayondo Mahadi Mahrez, de la Dumlupinar TSK, Gabriel David, de la FC Botoşani, Bogdan Grosu, de la Şoimii Gura Humorului, Gheorghe Cârpă, aflat în probe, de la Olimpia Satu Mare.
Clubul s-a despărţit de Vlad Antonio, Radu Ungurianu, David Feşteu.
Se pare că lotul va arăta semnificativ diferit în noul sezon, iar conducerea încearcă să construiască o echipă capabilă să facă faţă nivelului mai ridicat al Ligii a II-a.



























Comentarii