> Şoferul unui autoturism nu a acordat prioritate
Un accident rutier s-a produs luni, 22 iunie, în jurul orei 9:55, la intersecţia dintre DN 17 şi DJ 176 din localitatea Vama.
Potrivit datelor din ancheta poliţiştilor, un conducător auto de 45 de ani, din comuna Vama, care circula cu un autoturism Audi pe strada Victoriei, a pătruns în intersecţie fără să acorde prioritate de trecere unui motociclist de 61 de ani, din judeţul Sibiu. Acesta se deplasa pe DN 17 spre Gura Humorului.
În urma coliziunii, motociclistul a suferit leziuni corporale şi a fost transportat la Spitalul Municipal Câmpulung Moldovenesc. Diagnosticul medical a fost „contuzionat prin accident rutier, TCC uşor, contuzie umăr stâng”.
Ambii conducători au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. Poliţiştii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă. (N.B.)

























Comentarii