> În etapa a V-a din play-off, ambele formaţii au câştigat în deplasare
În etapa a V-a din play-off-ul Seriei I, atât Cetatea Suceava, cât şi Şoimii Gura Humorului şi-au confirmat forma bună, reuşind victorii importante în deplasare, după meciuri cu răsturnări de situaţie.
Pentru Cetatea Suceava, duelul cu KSE Târgu Secuiesc a fost unul spectaculos. Deşi gazdele conduceau cu 2-1 la pauză, sucevenii au revenit în repriza secundă. Au marcat Raul Rusu (autogol, min. 10), Andrei Cerlincă (min. 72) şi Ruslan Chelari (min. 75). Un moment-cheie a fost eliminarea lui Ştefan Budău în minutul 68, care a lăsat gazdele în inferioritate numerică.
Şi Şoimii Gura Humorului a bifat o revenire importantă pe terenul celor de la Sporting Lieşti. După ce Gicu Iordache a deschis scorul pentru gazde la începutul reprizei secunde, humorenii au întors rezultatul prin golurile lui Cătălin Golofca (min. 55) şi Georgică Popovici (min. 70).
Ambele echipe îşi consolidează astfel poziţiile în fruntea clasamentului, demonstrând capacitate de reacţie şi eficienţă în momentele decisive.
Rezultate consemnate în etapa a V-a din play-off:
Sporting Lieşti – Şoimii Gura Humorului 1-2
KSE Târgu Secuiesc – Cetatea Suceava 2-3
Sepsi II Sfântu Gheorghe – Viitorul Oneşti 2-0
CS Blejoi – Ştiinţa Miroslava 1-2
Rezultate înregistrate în etapa a V-a din play-out:
USV Iaşi – Odorheiu Secuiesc 1-1
Bucovina Rădăuţi – FC 2 Bacău 4-0
Aerostar Bacău – CSM Vaslui 3-0
CS Gheorghieni – CSM Adjud 0-4



























Comentarii