Fotbal, Liga a III-a

Bucovina Rădăuţi joacă pe terenul liderului Ştiinţa Miroslava

Dintre echipele sucevene din Seria I a Ligii a III-a de fotbal, în cadrul etapei a VIII-a, cea mai grea misiune o are Bucovina Rădăuţi. Formaţia rădăuţeană va evolua pe terenul liderului la zi, Ştiinţa Miroslava, grupare care a marcat 27 de goluri în primele şapte runde!

În prologul etapei, Şoimii Gura Humorului va juca, azi, la Ceahlăul II Piatra Neamţ, iar sâmbătă, 19 octombrie, Şomuz Fălticeni va juca, acasă, cu CSM Vaslui.

Etapa a VIII-a programează meciurile:

Ceahlăul II Piatra Neamţ – Şoimii Gura Humorului

FC Bacău – CSM Bacău

Gloria Ultra Dorohoi – USV Iaşi

Şomuz Fălticeni – CSM Vaslui

Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI