În perioada 20-23 septembrie, în Parcul Ariniş din Gura Humorului

„Oktoberfest în Est”

În perioada 20-23 septembrie a.c., în Parcul Ariniş din Gura Humorului, se va desfăşura festivalul „Oktoberfest în Est”, care sărbătoreşte îmbinarea tradiţiilor bucovinene cu cele germane şi berea românească în stil bavarez.

„Eveniment cu marcă înregistrată, festivalul Oktoberfest aduce la Gura Humorului adevărata tradiţie bavareză şi reuneşte sub acoperişul celui mai mare cort toţi pasionaţii de bere bună. Festivalul îmbină sărbătoarea berii de toamnă, specifică zonei Bavaria din Germania, cu măiestria berii româneşti, oferită la Gura Humorului de Bermas, regina blondă a Bucovinei. Seară de seară, atmosfera de veselie este întreţinută de concerte care merg perfect cu o bere bună şi nişte specialităţi germane. Aşa că anul acesta vă provocăm să petrecem altfel”, au transmis organizatorii evenimentului.

În cadrul festivalului „Oktoberfest în Est” se vor organiza şi două concursuri, „Miss Oktoberfest” şi „Regele Oktoberfest”. Înscrieri şi detalii la numărul de telefon 0785294766 sau pe Oktoberfestromania.ro şi Facebook.com/OktoberfestRomania. (M.T.)

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI