Prefectura Suceava a anunţat, vineri, că instalarea noului subprefect de Suceava, Constantin Harasim, a fost amânată din motive obiective.
Potrivit unui comunicat al Prefecturii Suceava, instalarea domnului Constantin Harasim în funcţia de subprefect al judeţului Suceava, programată pentru vineri la ora 12.00, va fi amânată pentru luni, ora 10.00, sala Bucovina din Palatul Administrativ
Harasim a fost numit în funcţie, miercuri, de Guvern, el luând astfel locul lui Atanasă Nistor.
Exact în urmă cu un an, Atanasă Nistor a fost instalat în funcţia de subprefect al judeţului Suceava în locul lui Harasim, care fusese înlocuit din funcţie după ce PNL, partid care îl propusese în această demnitate, a ieşit de la guvernare.
Între timp, Constantin Harasim sa repoziţionat şi sa alăturat grupării din jurul lui Călin Popescu-Tăriceanu, care încearcă să înfiinţeze Partidul Liberal Reformator, formaţiune care nu sa înregistrat încă.
De menţionat este că Atanasă Nistor nu a fost înştiinţat înainte de a fi înlocuit din funcţie, fiind luat prin surprindere de decizia Guvernului.























Comentarii