Fotbal, Liga a II-a

Cetatea a făcut două remize cu echipe din Liga a III-a

Cetatea Suceava – Aerostar Bacău 1 – 1

Sâmbătă, Cetatea Suceava și-a încheiat cantonamentul de la Poiana Negri, la finalul căruia a disputat două meciuri de verificare, ambele împotriva a două formații din eșalonul inferior.

În primul joc, Cetatea Suceava a remizat în compania celor de la Aerostar Bacău, scor final 1 – 1. Tehnicianul Ioan Radu a abordat această partidă cu două echipe diferite în cele două reprize astfel încât în teren au intrat majoritatea jucătorilor din lot. Prima parte a meciului a fost una mai slabă pentru suceveni, în care au primit și gol, Sofronie marcând în minutul 30.