Volei masculin, Divizia A2

CSM Suceava i-a lăsat „corigenţi” pe cei de la Ştiinţa Bacău

> Într-un meci contând pentru etapa a III-a a Seriei Vest, CSM Suceava – Ştiinţa Bacău 3-0 (12, 14, 17)

Sala „Unirea” a găzduit, la sfârşitul săptămânii trecute, meciul din cadrul etapei a III-a a Seriei Vest a Diviziei A2 de volei masculin dintre CSM Suceava şi Ştiinţa Bacău. Ambele formaţii au aliniat sextete alcătuite din jucători foarte tineri, însă cei câţiva veterani suceveni au fost peste cei ai oaspeţilor.

Primul set nu a avut practic istoric, băcăuanii părând tot timpul dezorientaţi. Cele doar 12 puncte contabilizate de ei au fost în majoritate erori sucevene.

În setul secund, oaspeţii s-au mai „trezit” şi au jucat cot la cot cu gazdele până la scorul de 9-9. De aici totul s-a „rupt”, au apărut numeroase greşeli la serviciu şi la preluare, iar CSM Suceava şi-a adjudecat şi al doilea set cu scorul de 25-14.

În setul trei, antrenorul sucevenilor, Tudor Orăşanu, a încercat să introducă pe teren toţi jucătorii din lot şi scorul final a fost 25-17 pentru un sec şi fără probleme 3-0 pentru CSM Suceava.

În cadrul etapei a IV-a a seriei vest a Diviziei A2, CSM Suceava va avea parte de o deplasare de pomină, la Pro Volei Arad.

CSM Suceava: Pietraru, Gontariu, Sasu, C.Ştreangă, Cazacu, Bortă, Gabriel Albu, Alexandru Roman, Vl. Ştreangă, Răzvan Dănilă şi Cosmin Boghian.