Două locuinţe sparte de hoţi când proprietarii nu erau acasă

Un bărbat de 40 de ani, din comuna Vatra Moldoviţei, a sesizat, miercuri, poliţia, că, persoane necunoscute au intrat în casa lui şi i-au furat banii.

Cercetările au stabilit că intruşii au profitat de lipsa de mai multe zile a proprietarului de acasă, între 20-24 iunie, şi au intrat în locuinţă după ce au forţat geamul de la camera centralei. Nu i-a interesat nimic altceva decât banii, aşa că atunci când au dat de o sumă satisfăcătoare, i-au luat fără să se mai atingă de alte obiecte din casă.

Poliţiştii îi caută acum pe făptaşi şi încearcă să-i recupereze banii păgubitului.

Tot pe 24 iunie, o femeie din Arbore sesiza poliţia referitor la un alt furt, petrecut în casa ei. O singură oră a lipsit din casă femeia, miercuri, în intervalul 12-13, dar hoţii au avut timp să opereze. Au forţat un geam şi au pătruns în interior de unde au furat bani şi aparatură electronică.

Oamenii legii din Arbore sunt deja pe urmele intruşilor.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI