Sporting Suceava a remizat în întâlnirea cu FCM Dorohoi

Runda a XV-a a Seriei I a Ligii a III-a a programat pentru Sporting Suceava un meci extrem de dificil pe terenul grupării FCM Dorohoi.

Cei care au deschis corul au fost sucevenii, centrarea lui Șuleru fiind reluată în plasă de Apetri. La pauză scorul a rămas nemodificat și grație intervențiilor de excepție ale portarului Pascal. Deși gazdele au forțat egalarea în mai multe rânduri, goal-keeper-ul celor de la Sporting Suceava a apărat tot ce se putea. Nu a mai avut nimic de făcut însă în minutul 80, atunci când Sandu a înscris din penalti. La finalul întâlnirii FCM Dorohoi – Sporting Suceava scorul înregistrat de tabela de marcaj a fost 1-1 și un punct de moral pentru elevii antrenorului Mihai Guriță. Sporting Suceava: Pascal – Pantea, Kuruc, Ferariu, Bâgu, Azaharioaie, Stănescu, Apetri, Căinari, Șuleru, Nechitoaia. Antrenor: Mihai Guriță. După pauză au mai intrat: Cuțaș, Ivan, Moldovan și Leșanu. Rezultatele etapei a XV-a: CSM Moinești – Petrotub Roman 3-2 Bucovina Rădăuți – Ceahlăul II P. Nt. 2-0 FCM Dorohoi – Sporting Suceava 1-1 Aerostar Bacău – Young Stars Panciu 3-0 (Știința Miroslava – SC Bacău s-a terminat după închiderea ediției. Kosarom Pașcani și Oțelul II Galați au stat.)