CSMU LPS Suceava a pierdut în fața campioanei

Remat Zalău – CSMU LPS Suceava 3-0 (15, 21, 15)

Runda cu numărul IX a Diviziei A de volei masculin a programat pentru CSMU LPS Suceava întâlnirea cu echipa campioană a României, Remat Zalău, chiar pe terenul acesteia. Sucevenii s-au descurcat bine în primul set, reușind să se ridice la înălțimea adversarilor. De la scorul de 13-13, inițiativa a fost preluată de gazde care s-au impus neașteptat de lejer la 15. Setul secund al disputei dintre CSMU LPS Suceava și Remat Zalău a fost cel mai disputat, elevii profesorului Victor Pancu reușind să le dea emoții sălăjenilor, care au câștigat, totuși, pe final la 21. Ultimul set nu s-a mai contabilizat, pentru că echipa din Zalău a încheiat repede conturile pe fondul relaxării su-cevenilor și campioana en-titre a României și lidera clasamen-tului la zi, Remat Zalău, a câștigat și setul al treilea la 15. În penultima etapă a turului de campionat CSMU LPS Suceava va primi în Sala „Unirea” vizita echipei Torpi Târgu Mureș.