Arhivă pentru septembrie 24th, 2009

Pentru sănătatea poporului

Pentru sănătatea poporului

24 septembrie 2009 la 0:01 Comentariile sunt dezactivate

N-am fost, până la ceasul acesta, la curve și mă gândesc că nici de-acum înainte nu m-oi duce. N-am luat nici droguri, și mă gândesc că nici de-acum n-oi lua. Așa că nu știu dacă să mă bucur sau să mă întristez aflând despre propunerea, lansată în prag de alegeri,Citeşte

Peste 2200 de pensionari din județ sunt executați silit

Peste 2200 de pensionari din județ sunt executați silit

24 septembrie 2009 la 0:01 Comentariile sunt dezactivate

Banca Transilvania are de recuperat de la un singur pensionar 254.000 de lei, celui în cauză reținându-i-se, dintr-o pensie de 600 de lei, suma de 200 de lei/lună > Majoritatea împrumuturilor făcute de pensionari la CARP iau calea acoperirii necesarului cu cheltuielile de întreținere și de procurare a medicamentelor TotCiteşte

Protestul magistraților blochează exercitarea profesiei de avocat, dar și actul de justiție

24 septembrie 2009 la 0:01 Comentariile sunt dezactivate

Cel mai rău o duc avocații tineri, abia ieșiți de pe „băncile” stagiaturii, care nu mai înțeleg nimic din toată tevatura judiciară, care nu le permite, printre altele, să-și achite ratele la bancă > Majoritatea dintre ei se feresc ca dracul de tămâie să dea o declarație presei, de fricăCiteşte

Moș Crăciun vine mai devreme de la Direcția Silvică Suceava

Moș Crăciun vine mai devreme de la Direcția Silvică Suceava

24 septembrie 2009 la 0:01 Comentariile sunt dezactivate

Conducerea Direcției Silvice Suceava a anunțat miercuri seara că a decis ieftinirea prețului la lemnul de lucru și lemnul de foc pentru populație și pentru unitățile bugetare cum ar fi școlile, grădinițele, spitalele etc., astfel încât să poată fi asigurate condițiile ieșirii cu bine din iarna 2009-2010. Directorul general alCiteşte

Din ce în ce mai multe malformații la nou-născuți !

Din ce în ce mai multe malformații la nou-născuți !

24 septembrie 2009 la 0:01 Comentariile sunt dezactivate

La Spitalul Județean Suceava se nasc din ce în ce mai mulți copiii cu malformații, apar destule sarcini oprite spontan din evoluție și paciente cu fibrom uterin, situație întâlnită și la nivel național. Numărul nou-născuților cu malformații genetice a crescut în România la 15000 pe an. Medicii suceveni nu preaCiteşte

Dorin Semeghin ar putea juca până la iarnă la Cetatea !

Dorin Semeghin ar putea juca până la iarnă la Cetatea !

24 septembrie 2009 la 0:01 Comentariile sunt dezactivate

Ajuns la 30 de ani, fundașul stânga Dorin Semeghin este foarte aproape de o revenire pe Areni. Anunțul a fost făcut marți seară, chiar de președintele Ciprian Anton, în cadrul unei emisiuni în direct a unui post local de televiziune. “Am avut o discuție cu Semeghin, în care acesta m-aCiteşte

10% din pensionarii suceveni primesc pensia pe card

24 septembrie 2009 la 0:01 Comentariile sunt dezactivate

De la începutul anului, la Casa Județeană de Pensii s-au înregistrat 5000 de noi cereri pentru acest instrument de plată   Casa Județeană de Pensii își extinde aria de colaborare cu unități financiar-bancare în vederea achitării pensiilor pe carduri. Directorul coordonator al CJP, Mirela Adomnicăi, spune că instituția pe careCiteşte

Blue Air reîncepe să opereze

24 septembrie 2009 la 0:01 Comentariile sunt dezactivate

Blue Air reîncepe operarea din 1 octombrie pe Aeroportul internațional „Ștefan cel Mare”, din Suceava, cu aeronava tip SAAB 340. Pe lângă destinațiile Viena și Veneția, va fi introdusă și cursa pe ruta Suceava – Roma (Fiumicino).   Costul unui bilet începe de la 52 euro/segment, taxe incluse. Destinațiile VienaCiteşte

Nou director la APDRP

24 septembrie 2009 la 0:01 Comentariile sunt dezactivate

Începând cu 15 septembrie 2009, funcția de director general adjunct pentru plăți proiecte, din cadrul Agenției de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit (APDRP), este ocupată de David-Eugen Popescu, am fost informați ieri de Serviciul Relații mass-media al instituției.  

Și, totuși, când vine apa caldă?

24 septembrie 2009 la 0:00 Comentariile sunt dezactivate

Sucevenii care au vrut să afle, în ultima vreme, din presă, când vine apa caldă la robinete și, eventual, căldura în calorifere, n-au priceput mai nimic, pentru că știrile pe această temă, după cum ne-au mărturisit, i-au tehuit mai degrabă decât să le fi dat o informație utilă. De aproapeCiteşte

Sumarul ediţiei: