Din experiența anilor trecuți, patimile și orgoliile se vor desfășura cu siguranță în partidele Poli Iași – Rulmentul și Sportul Studențesc – Farul Constanța, meciuri greu disputate, de regulă, indiferent în ce fază de competiție s-au întâlnit echipele. Toate partidele au loc pe data de 12 noiembrie, pe tere-nurile echipelor mai bine clasate și au caracter decisiv. Cele opt echipe victorioase din optimi se vor întâlni o săp-tămână mai târziu în sferturile de finală, fază în care ne dorim să-i revedem și pe rugbiștii suceveni. Deși n-o duc strălucit în campionat, rugbiștii lui Constantin Vlad sunt în stare de meciuri mari atunci când toată „trupa” este disponibilă și dornică de joc. În meciul cu Știința Petroșani, Vlad îi va „juca” pe băieții care au stat mai mult pe bancă, „rodajul” acestora fiind absolut necesar, în timp ce componenții experimentați ai echipei încep să obosească.
În Cupa României
În timp ce jucătorii cu experiență încep să obosească, Constantin Vlad vrea să-i rodeze pe rugbiștii care au stat mai mult timp pe bancă Tragerile la sorți, desfășurate ieri la FRR, ale meciurilor din optimile Cupei României la rugbi au trimis-o pe CSM Suceava la Petroșani, unde va juca cu Știința din localitate. Restul partidelor din această fază a Cupei sunt: Metrorex – Contor Zenner Arad, Poli Iași – Rulmentul Bârlad , Olimpia București – Steaua București, Sportul Studențesc – Farul Constanța, RC Grivița – Remin Baia Mare, Minerul Lupeni – Dinamo, CFR Brașov – Univ. Cluj.
Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!


























Comentarii