Un bărbat a supravieţuit nouă ore pe aripa unui avion prăbuşit într-o mlaştină cu crocodili

Un bărbat a fost salvat după ce a stat nouă ore pe aripa unui avion prăbuşit în Everglades, o zonă inundată din Florida, plină cu crocodili, potrivit BBC.

Operaţiunea a început după ce avionul s-a prăbuşit în apă. Aparatul nu s-a scufundat, iar bărbatul s-a refugiat pe o aripă. El a aşteptat nouă ore până când a fost salvat de echipajul unui elicopter.

Bărbatul a fost transportat la spital, deşi nu a suferit decât răni uşoare.

Everglades este o regiune naturală de pajişti inundate în partea de sud a statului american Florida. În zonă trăiesc numeroşi crocodili periculoşi.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI