Medaliați cu aur la Campionatul European de Canotaj

Sportivii suceveni Ionela și Marius Cozmiuc vor fi premiați de CL Suceava cu câte 10.000 de lei

Consiliul Local Suceava urmează să aprobe în ședința din această săptămână o hotărâre prin care sportivii suceveni Ionela și Marius Cozmiuc, medaliați cu aur la Campionatul European de Canotaj, vor fi premiați cu câte 10.000 de lei.

La propunerea primarului Ion Lungu, Ionela Cozmiuc va fi premiată cu 10.000 de lei pentru medalia de aur obținută în proba de simplu vâsle, categorie ușoară la Campionatul European de Canotaj.

Soțul ei, Marius Cozmiuc, va fi premiat cu 10.000 de lei, pentru medalia de aur obținută în proba de dublu rame masculin la aceeași competiție.

„Componenți ai Lotului național de seniori, cei doi au cucerit medaliile de aur la campionatul european pentru România, dar și pentru orașul nostru, iar prin calitățile de voință, hotărâre și spirit de echipă sunt un model pentru tinerii suceveni” și-a motivat propunerea Ion Lungu. (N.B.)

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI