Cartierul Burdujeni a rămas de ieri fără apă caldă menajeră

> Cauza: o avarie pe conducta magistrală din zona Bisericii „Sfântul Andrei” >Reînceperea furnizării agentului termic este estimată pentru ziua de sâmbătă, 22 mai

Firma de transport, distribuire şi furnizarea a agentului termic din municipiul Suceava a anunţat că, începând de ieri, a întrerupt furnizarea apei calde menajare în cartierul Burdujeni.

Potrivit unui comunicat de presă semnat de către directorul general Mugur Corlăţan, măsura a fost luată pe fondul unei avarii pe conducta magistrală, apărute în zona Bisericii „Sfântul Andrei”. Este vorba despre o „conductă care a suferit repetate şi importante avarii” şi pe durata sezonului rece.

Potrivit directorul general al Thermonet, afectate de lipsa apei calde sunt blocurile de pe străzile Amurgului, Brânduşei, Tineretului, Rândunicii, Aurorei. De suferit au, parţial, şi locuitorii cartierului de pe Calea Unirii şi Calea Burdujnei, precum şi de pe străzile Muncii, Prieteniei, Păcii, Eroilor, Cuza Vodă, Grigore Antipa şi Iacob Zadic, blocurile respective fiind arondate la punctele termice nr. 3, nr. 4, nr. 5 şi nr. 6.

În cazul blocurilor branşate la celelalte puncte termice regimul de furnizare a apei calde este cel normal.

„Ne cerem scuze pentru disconfortul creat şi vă asigurăm că suntem preocupaţi în permanenţă de îmbunătăţirea calităţii serviciilor pe care le prestăm, lucrările de reparaţii desfăşurându-se cu maximă responsabilitate” s-a subliniat în comunicatul de presă semnat de directorul general Mugur Corlăţan, document prin care am fost informaţi că reînceperea furnizării apei calde menajere este estimată pentru ziua de sâmbătă 22 mai.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI