Preşedintele CJ îşi doreşte de la Moş Crăciun ca în noul an să se finalizeze şoseaua de centură a Sucevei:

„Moşul a avut alte orientări şi sperăm să revină la sentimente mai bune”

Preşedintele Consiliului Judeţean Suceava, Gheorghe Flutur, a declarat ieri că îşi doreşte de la Moş Crăciun ca în noul an să se finalizeze şoseaua de centură a municipiului Suceava.

Întrebat în conferinţă de presă ce îşi doreşte de la Moş Crăciun, Flutur a răspuns: „Să se finalizeze şoseaua de centură a Sucevei”. El a arătat că, din păcate, nu depinde de el această investiţie.

„Dacă depindea de mine, trebuia să punem deja un nou strat de uzură. Nu a depins de mine, ci de alţii” a spus Flutur.

El a adăugat că a făcut tot ceea ce a depins de el pentru ca această investiţie să se finalizeze.

„Îmi doresc foarte mult şoseaua de centură. Noi am făcut ce am putut să facem. Moşul a avut alte orientări şi sperăm să revină la sentimente mai bune” a spus Gheorghe Flutur.

Şoseaua de centură a municipiului Suceava, investiţie pornită în urmă cu 10 ani, trebuia să fie finalizată în anul 2012, dar au existat probleme cu firma care câştigase iniţial execuţia lucrărilor, în 2014 contractul a fost reziliat, iar de atunci nu a mai fost stabilită o firmă care să continue execuţia acestui drum.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI