Pentru a se stabili dacă este posibilă amenajarea unei platforme heliport pe clădirea nouă a SJU Suceava

Expertiză tehnică

Preşedintele Consiliului Judeţean Suceava, Gheorghe Flutur, a declarat, joi, că va fi efectuată o expertiză tehnică pentru a se vedea dacă este posibilă realizarea unei platforme de heliport pe clădirea nouă a Spitalului Judeţean de Urgenţă Suceava.

Flutur a spus, într-o conferinţă de presă, că dacă expertiza tehnică va arăta că se poate realiza această investiţie, atunci se va finanţa amenajarea unei platforme pentru aterizarea şi decolarea elicopterelor şi a unui lift exterior, pentru a se face accesul către această platformă.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI