Cetatea, înfrângere după înfrângere

CSM Pașcani a dispus cu scorul de 5-2 (1-1) de Cetatea Suceava, într-un meci de pregătire disputat joi după-amiază, echipa suceveană bifând astfel încă o înfrângere în meciurile amicale.

Golurile formației sucevene au fost marcate de Avrămia și Crețu. „Am făcut o primă repriză foarte bună, cea mai reușită a noastră de până acum. Dacă am fi fructificat toate ocaziile avute în primele 45 de minute, 4 ratări rarisime, dintre care două bare, cu totul altfel ar fi arătat scorul final”, a declarat antrenorul principal al sucevenilor, Ovidiu Murariu. Cetatea a evoluat în alcătuirea Artenie – Țugui, Huțanu, C. Ciurlă, Cozma – A. Ciurlă, Cara, Tomescu, Dragomir – Azaharioaei, Avrămia. Au mai intrat Bulaicon, Ignat, Crețu și Bejinariu.