Primarul Sucevei cere

Înțelegere de la cetățeni, hărnicie de la constructori

Începând de miercuri, circulația rutieră pe principala arteră din municipiul Suceava, care leagă zona industrială și cartierul Burdujeni de restul orașului, este gâtuită. Traficul rutier va fi și mai greoi de acum încolo după ce, și pe Calea Unirii, au demarat săpăturile pentru înlocuirea conductelor de termoficare.

 

Calea Unirii

Conducerea administrației publice locale speră însă că lucrările vor dura cât mai puțin timp posibil. Oricum, însă, preț de mai bine de o lună de zile, circulația va fi mult îngreunată în zona Bazarului și până la sensul giratoriu din fața fostului Romups.
Potrivit primarului Ion Lungu, vor fi blocate circulației două benzi, câte una pe fiecare sens de mers. Edilul-șef și-a exprimat speranța că șoferii vor da dovadă de înțelegere și vor apela la rute ocolitoare. „Ne pare rău de disconfortul creat, ba mai mult, începe și anul școlar, dar asta este, nu avem ce face, este o lucrare de anvergură absolut necesară. Sper că vom găsi înțelegere de la suceveni și că în cel mai scurt timp lucrările se vor finaliza”, a conchis Lungu.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI