Volei masculin, juniori U18

Suceveanul Valeriu Verciuc a debutat cu dreptul cu naţionala României, la turneul de calificare pentru Europene

Valeriu Verciuc – nr. 4

Naţionala de volei masculin U18 a României a debutat cu dreptul la turneul de calificare pentru Campionatul European care se desfăşoară la Podgorica.

În primul meci din grupă, România a trecut la pas de selecţionata din Kosovo cu 3-0.

Partida nu a avut practic istoric, tinerii jucători români impunându-se clar în mai puţin de o oră de joc, pe seturi la 11, 12 şi 13.

La victoria României şi-a adus contribuţia şi suceveanul Valeriu Verciuc care evoluează pe postul de libero.

În celălalt meci al grupei, Muntenegru a învins Turcia cu 3-0. România mai are de jucat în grupă cu Turcia şi Muntenegru. 

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI