Bucovina Rădăuţi a remizat în amicalul cu Dante Botoşani

Bucovina Rădăuţi a disputat, la mijlocul acestei săptămâni, un meci amical pe teren sintetic, la Stăuceni, în compania colegei de serie în Liga a III-a, Dante Botoşani. La capătul unei partide echilibrate scorul a fost egal, 2-2.

Formaţia pregătită de Iulian Ionesi a deschis scorul în startul partidei prin atacantul Robert Ciobanu, însă botoşănenii au egalat repede prin Lozneanu. Rădăuţenii au intrat în avantaj la pauză, graţie unui penalti transformat de Ionel Stoian, în minutul 23. Scorul final a fost stabilit de Mihalachi, tot din lovitură de pedeapsă, în ultima parte a întâlnirii.

În precedentele meciuri de verificare din intersezon, gruparea rădăuţeană a înregistrat cinci victorii, trei rezultate de egalitate şi o singură înfrângere, după cum urmează: 3-2 cu Aerostar Bacău, 4-1 cu Juniorul Suceava, 1-0 cu Huşana Huşi, 1-0 cu Şomuz Fălticeni şi 1-0 cu Oţelul Galaţi, 6-6 cu LPS Suceava, 3-3 cu Juniorul Suceava şi 1-1 cu Şomuz Fălticeni, respectiv 0-2 cu Huşana Huşi.

Pe data de 13 martie, în runda inaugurală a sezonului oficial de primăvară, Bucovina Rădăuţi va evolua pe terenul echipei CSM Paşcani.